Virginia Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Virginia Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Merhabalar, bu hafta sizlere tanıtmak istediğimiz LLM programı Virginia Üniversitesi Hukuk Fakültesi‘nin sunmuş olduğu LLM programı. Virginia Üniversitesi Hukuk Fakültesi U.S News and World Report’un 2019 yılı için hazırladığı en iyi hukuk fakülteleri listesinde 9. sırada yer alıyor. Uzun yıllardır da Birleşik Devletler’in sayılı hukuk fakültelerinden birisi olma geleneğini istikrarlı bir şekilde sürdürüyor.

1819’da Thomas Jefferson tarafından kurulan Virginia Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Birleşik Devletler’deki en eski ve sürekli aktif olan bir hukuk fakültesidir. Okulun bulunduğu şehir, Charlottesville, Amerika’nın kuzeybatısında bulunan Virginia eyaletinde; Washington DC’nin 2 saat güneybatısına kalan, ideal kent nüfusunun yanında, kentsel olanakları ve muhteşem doğal ortamı ile harika bir konumda bulunuyor.

virginia hukuk fakültesi - amerikada hukuk yüksek lisansı

LLM Programı

LLM programı olarak Genel LLM sunan Virginia Hukuk, yine de öğrencilerin belli alanlara yönelip çalışma yapmasına da izin vermektedir. 50 kişinin kabul edildiği program, toplam bir yıl süren iki semesterden oluşmaktadır. Öğrenciler her semesterde 12 kredi tamamlamak zorundadırlar. Toplamda 24 kredi olan programın 2.7 ortalama ile tamamlanması isteniyor.

Virginia Üniversitesi Hukuk Fakültesi Amerika dışından gelen öğrencilerin Amerikan hukukunun temelini atabilmeleri için çok geniş ders olanakları sunmaktadır. Bu geniş ders imkanları, hukuk fakültesinde sunulan 270’ten fazla dersin LLM öğrencilerine de açılması sayesinde olmaktadır.

Konaklama

Üniversite, hem bekar hem de ailesi ile gelecek olan yüksek lisans öğrencileri için konut imkanı sunmaktadır. Programa kabul edilen öğrencilere konut seçeneklerinin bir listesi veriliyor ve Lisansüstü Çalışmalar Ofisi mevcut öğrencilerle konut seçeneklerinde yardımcı oluyor. Ayrıca Charlottesville’deki hayat pahalılığının son derece düşük olduğunu da akılda bulundurmak gerek.

Başvuru Bilgiler ve Gerekli Belgeler:

Son başvuru tarihi 1 Şubat olan LLM programının yıllık ücreti $63,700 olarak belirlenmiş. Gerekli belgeler ise şöyle;

  • Başvuru Formu
  • Resmi Transkript
  • En az 2 en fazla 4 Tavsiye Mektubu
  • Niyet Mektubu
  • Başvuru Ücreti: $80
  • TOEFL Puanı: Minimum 98 puan
  • IELTS: Minimum 7.5 puan
  • Koltuk depozitosu $500 + $500

Ek olarak kabul komitesinin talebiyle, başvuran bazı adaylar ile bir ön mülakat yapmak isteyebiliyorlar. Bu görüşme internet üzerinden, Skype ile, yapılmakta.

Burslar

Virginia Üniversitesi Hukuk Fakültesi, gelen LLM öğrencilerine sınırlı sayıda burs sağlamaktadır. Fonlar sınırlı olduğundan, ödüller tipik olarak her yıl yalnızca birkaç adaya veriliyor. Burs kararları kabul alındıktan sonra veriliyor. Charlottesville’deki yaşam maliyetinin düşük oluşunu bütçenizi planlarken dikkate almayı unutmayın.

Dekan Bursları

Virginia Üniversitesi Hukuk Fakültesi, akademik ve profesyonel başarılarının tanınması ve akademi, kamu hizmeti veya hukuk mesleğine olağanüstü katkı sağlama potansiyelleri olan LLM adaylarına az sayıda Dekan Bursu vermektedir. Çok seçici olan Dekan Bursu, Hukuk Fakültesi tarafından LLM adaylarına verilen en prestijli ödüldür. Adayların akademik ve profesyonel kayıtları, kişisel ifadeleri özellikle dikkate alınır ve akademik mükemmellik, liderlik beklenmektedir.

Finansal Yardım

Virginia Hukuk, LLM öğrencilerine hibe olarak da finansal yardım sunmaktadır. Ancak bu yardım miktarı öğrenim ücretinin üçte birini geçmemektedir. Burslar liyakat ve ihtiyaca göre dağıtılmaktadır.  Diğer yandan bu yardıma başvurmak için ihtiyacınız olduğunu ayrıntılı olarak kabul komitesine sunmanız gerekmektedir. Öğrenim ücretinizi bir kısmını okuldan karşılayıp kalan kısmını üniversite dışındaki diğer burs olanakları ile kapatabilirsiniz.

***

Bu hafta Amerika’nın köklü üniversitelerinden biri olan Virginia Üniversitesi’nin LLM programını tanıttık. Daha fazla bilgi için blogumuzu takipte kalın. Öğrenmek istedikleriniz ve merak ettikleriniz için bize ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler!

İletişim Formu

Ücretsiz servislerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak, indirim talebinde bulunmak ya da başvurularla ilgili herhangi bir konuda soru sormak amacıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.