NİYET MEKTUBU DÜZENLEME

Niyet mektubu, bir başvuru dosyasının en önemli unsurudur.

Niyet mektubu LL.M. ve SJD başvurularında başvuru komitesini ikna etmek için sahip olduğunuz en önemli fırsatlardan biri. Herhangi bir başvuru döneminde Amerika’da önde gelen bir üniversitenin hukuk programına yüzlerce, hatta binlerce başvuru yapılmakta. Kişilerin kendini asılsız ve temelsiz bir şekilde öne çıkardığı niyet mektupları başvuru değerlendirme komitesi tarafından göz ardı edilirken böyle bir veri yağmurunda değerlendirmeye alınan bir aday olmak ve kabul komitesini etkilemek oldukça zor.

Her niyet mektubunda “Sen kimsin? Seni farklı kılan nedir? Tecrübelerin ve güçlü yanların nelerdir? Neden bu programa başvuruyorsun? İleriye yönelik planların neler?” gibi klasik sorulara cevap aranır. Tüm bu sorular için klasik cevaplardan kaçınmak ve akılda kalıcı, öz geçmişinizdeki bilgilerle uyumlu fakat bir o kadar da etkileyici şekilde cevaplar verebilmek ise kesinlikle kolay değil.

Mektubun içeriği kadar yapısı, akıcılığı, konunun ele alınışı ve net olması da oldukça önemli. Sınırlı sayfa ve kelime sayısı ile kendiniz, geçmişiniz ve hedefleriniz ile ilgili çok şey ifade etmeniz gerek. Hangi parçaların esas, hangi parçaların destekleyici olduğuna; nelerin üzerinde durulması, nelerin yüzeysel geçilmesi gerektiğine karar vermek bir mektup yazmaktan daha fazlası. Anadili İngilizce olan adaylarla yarışabilecek bir niyet mektubu için özgün bir anlatım ve anlatımla uyumlu bir içerik niyet mektubunu diğerlerinden faklı kılan özellerden biri.

Amerika’da Hukuk ekibi olarak niyet mektubunun başvuruların en önemli parçası olduğunun farkındayız! Bu sebeple, yalnızca mektuplarınızı gözden geçirmek için değil, bizzat sizinle, sizin hikayenizden yola çıkarak akılda kalıcı bir içerik ortaya çıkarmak, bu en önemli aşamayı başarıyla geçmenize yardımcı olmak için hazırız!

Bu doğrultuda, hedeflerinizle uyumlu ve hikayenizi yansıtan bir niyet mektubu hazırlamanızın her aşamasında Amerika’da Hukuk ekibi olarak sizlerin yanınızdayız.

İletişim Formu

Ücretsiz servislerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak, indirim talebinde bulunmak ya da başvurularla ilgili herhangi bir konuda soru sormak amacıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.