BAŞVURU STRATEJİLERİ BELİRLEME

Amerika’da hukuk başvurularında doğru strateji, zaman ve para tasarrufunun en önemli şartıdır.

Yurt dışı LL.M. ve SJD programlarına başvuru sürecinde rol oynayan en önemli faktör doğru başvuru stratejileri yani vaktinizi ve bütçenizi verimli kullanmak. Başvuru sürecinde onlarca okul ve LL.M. alanı arasında kararsız kalabilir zaman ve maddi kaynaklarınız üzerinde gereğinden fazla harcama yapabilirsiniz. Bu anlamda zamanınızı ve bütçenizi iyi kullanmanız; kişilik ve hedeflerinizi göz önünde bulundurarak tercihler yapmanız size verebileceğimiz en önemli önerilerimizden biri! Kariyer hedeflerinizi ve kişiliğinizi göz ardı ederek yapacağınız LL.M. okul ve bölüm seçimleri ile kendinizi kariyer ve hedeflerinizle alakasız bir okulda LL.M. yaparken bulabilir ya da tamamlanması çok zor bir programda efor ve zaman harcayabilirsiniz.

Bu noktada herhangi bir alanda yüksek lisans ve doktora başvurularından farklı olarak LL.M. ve SJD başvuruları, adayın güçlü ve zayıf olduğu alanlar ile ekonomik imkanlarının göz önüne alındığı uzun soluklu ve ciddi planlama gerektiren bir süreçtir. Burs olanakları ve eğitim ücretleri, uzmanlık alanları, asistanlık imkanları ve daha birçok değişkene bağlı olarak başvurulacak programlar ayrıntılı bir şekilde ele alınmalıdır.

Amerika’da Hukuk ekibi olarak, size en uygun programları, başvuru sürecinde dikkat etmeniz gereken hususları, başvuru masraflarınızı en aza indirmenin yollarını ve daha pek çok önemli ayrıntıyı sizinle paylaşmak üzere hazır bulunan yetkin danışmanlarımızla hizmetinizdeyiz! Profesyonel danışmanlık değil, bilinçsizce yapılan başvurular size para kaybettirir. Amerika’da Hukuk ile zamandan ve nakitten tasarruf edeceğinize emin olabilirsiniz.

İletişim Formu

Ücretsiz servislerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak, indirim talebinde bulunmak ya da başvurularla ilgili herhangi bir konuda soru sormak amacıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.