REFERANS MEKTUBU DÜZENLEME

Objektif bir dille yazılmış güzel referans mektupları, bir başvurucuyu tanımada çok önemlidir.

Referans mektupları niyet mektubundan sonra bir başvurunun değerlendirilmesindeki en etkili unsurdur. Referans mektuplarının en önemli özelliği üçüncü kişiler tarafından kaleme alınmasıdır. Bu sebeple, referans mektupları objektif gözükmeli ve güvenilir olmalıdır. Bu güvenilirliği ve objektifliği sağlamak için de aşırı övgü içeren cümlelerden kaçınılması gerekir. Aksi takdirde, size referans olabilecek mektup akademik dürüstlük ilkelerini ihlal ettiği için başvurunuz iptal edilebilir.

Referans mektubu LL.M. veya SJD programına başvuran kişi ile referans mektubunu yazacak kişi arasındaki profesyonel ya da akademik ilişkiyi, bu ilişkinin sonuçlarını ve bu ilişki sürecine dair referans olacak kişinin somut verilerle desteklenecek yargıların içerir. Bir başvuru döneminde kabul komitesinin eline aday sayısının yaklaşık 3 katı kadar referans mektubu ulaşır ve referans mektubunun akılda kalıcı ve iyi dizayn edilmiş olması değerlendirilmeye alınması için bir kriterdir. Bu anlamda, referans mektuplarınızın yazılması ve düzenlenmesi sürecinde profesyonel yardıma başvurmak başvurunuzun olumlu sonuçlanması için oldukça önemli.

Amerika’da Hukuk ekibi olarak, kimlerden referans mektubu alınabileceği, alınacak referans mektubunun hangi konulara değinmesi ve nasıl kurgulanması gerektiği konusunda istediğiniz profesyonel desteği size sunmaya hazırız!

İletişim Formu

Ücretsiz servislerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak, indirim talebinde bulunmak ya da başvurularla ilgili herhangi bir konuda soru sormak amacıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.