Fordham Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Fordham Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Merhabalar, bugün sizlere tanıtmak istediğimiz Fordham Üniversitesi Hukuk Fakültesi, U.S News and World Report’un 2019 yılı için hazırladığı en iyi hukuk fakülteleri listesinde 37. sırada yer alıyor. Fordham Üniversitesi Hukuk Fakültesi, Birleşik Devletler’in hukuk, finans ve kültür başkenti olan New York’un kalbinde yer alıyor.

Fordham Hukuk Fakültesi, Lincoln Sahne Sanatları Merkezi’ne sadece birkaç adım, New York’un sunduğu tüm imkanlara kısa bir yürüyüş veya metro yolculuğu uzaklığında, Central Park’a birkaç blok mesafesinde yeni modern bir binaya sahiptir. Sayısız sosyal ve kültürel fırsata ek olarak, Fordham Hukuk Fakültesi’nin konumu da öğrencilere çevre oluşturma ve diğer mesleki fırsatlara benzersiz erişim sunmaktadır. Ülkenin en iyi profesörlerine sahip üniversite, dünyanın en prestijli şirketleri, hukuk firmaları ve uluslararası kuruluşlardan bazılarının öğretim kadrosu ile de desteklenmektedir.

Ayrıca danışanlarımızdan Bekir Beyin Fordham Hikayesine göz atabilirsiniz.

LLM Programı

Fordham Hukuk müfredatı, teorik eğitimle beraber pratikle yoğunlaştırılmış dersleri bir arada sunar. LLM öğrencileri, uygulamalı hukuk deneyimi sunan kurslara, kliniklere ve saha pratiklerine kaydolma olanağına sahiptir. LLM öğrencileri ayrıca öğrenciler tarafından işletilen dergilerdeki pozisyonlar için başvurabilirler. Her yıl LLM öğrencileri Global Hukuk Derneği ve Öğrenci Barosu gibi öğrenci organizasyonlarının kurullarında da hizmet vermektedir.

Fordham Hukuk, esnekbir LLM programı ile karşımıza çıkmakta. Programa Ağustos veya Ocak ayında başlayabilirsiniz. İkili konsantrasyon programı, üç semester alıp ve uzmanlık alanlarından herhangi ikisinde LLM almanıza olanak tanır. Profesyonel LLM, meşgul profesyonellere, çalışmalarını iki yıla kadar bir süre boyunca planlamada maksimum esneklik sağlıyor.

Hukuk Fakültesi LLM Öğrenci Sayıları
 • Toplam LLM kaydı: 175
 • Tam zamanlı: 145
 • Yarı zamanlı: 30

LLM Uzmanlık Alanları

Fordham Üniversitesi Hukuk Fakültesinde 8 farklı LLM programı sunuluyor:

 • Bankacılık, Şirketler ve Finans Hukuku: Bankacılık, Şirketler ve Finans Hukuku alanında LLM’yi arayan öğrenciler, kurumsal yapının karmaşık bir değerlendirmesini, sermaye piyasaları ve finans kurumlarıyla ilgili yasaların anlaşılmasını ve ABD’li yöneticilerin ve işletme avukatlarının hedefleri ve stratejileri hakkında gerçek bir içgörü kazanırlar.
 • Kurumsal Uyum LLM programı: Amerika Birleşik Devletleri’nde türünün ilk örneğidir. Öğrenciler, genellikle kapsamı küresel olan, hızla ortaya çıkan ve artan önemi olan bu alanda herhangi bir profesyonel için gerekli olan beceriler konusunda eğitim almaktadırlar. Öğrenciler temel düzenleyici çerçeveyi, kurum içi danışmanlığın rolünü, kurumsal uyumluluk bürosunu ve çeşitli uyumluluk unsurlarını inceler.
 • Moda Hukuku: Moda Hukuku programındaki LLM öğrencileri, hem akademisyenler hem de endüstri içeriklerini içeren disiplinin en seçkin fakültesi ile birlikte dünya moda endüstrisinin başkenti New York’ta çalışma fırsatı bulacaklar. Öğrenciler moda hukukunun beş ayağını keşfedecekler:
  • Fikri mülkiyet
  • Yatırım, iş hukuku ve emlak gibi alanlar dahil olmak üzere işletme ve finans
  • Sürdürülebilirlik, mahremiyet ve giyilebilir teknolojiyle ilgili konular dahil olmak üzere uluslararası ticaret ve devlet düzenlemeleri
  • Tüketici kültürü
  • İnsan hakları

Ayrıca, kar amacı gütmeyen Moda Hukuku Enstitüsü’nün sağladığı etkinliklere ve network kurma fırsatına da doğrudan erişme olanağı mevcut.

 • Fikri Mülkiyet ve Bilgi Teknolojisi: Öğrenciler, telif hakkı, patent ve ticari marka hukukunda temel ve ileri fikri mülkiyet hakları konularını incelemekte ve siber suç, e-ticaret, bilgi gizliliği kanunu ve İnternet hukuku gibi günümüz dijital bilgi toplumunun sorunlarını öğrenmektedirler.
 • Uluslararası Ticaret ve Ticaret Hukuku: Program, öğrencileri mevcut yasal ve işletme ortamını tanımlayan karmaşık ulusötesi işlemlerin üstesinden gelmek için gerekli bilgi ve eğitimi vererek, giderek artan küresel ekonominin zorluklarını göğüslemeye hazırlamaktadır.
 • Uluslararası Uyuşmazlık Çözümü: Bu program, öğrencilere hem teorik hem de pratik bir bakış açısıyla, uyuşmazlıkların yargılanması için çeşitli seçenekler ve özellikle uluslararası arenada nasıl oynandıklarını inceleme fırsatı sunar. Yabancı öğrenciler genel olarak ABD ortak hukuk sistemi için bir takdir geliştirecek ve ABD dava modelinin belirli özelliklerini öğreneceklerdir.
 • Uluslararası Hukuk ve Adalet: Öğrencilere uluslararası, bölgesel ve yerel düzeyde insan haklarının korunması ve tanıtımı konusunda ileri düzeyde bilgi edinme fırsatı sunuluyor.
 • ABD Hukuku: Bu programdaki öğrenciler, ABD hukukunda kendi ihtiyaçlarına ve ilgi alanlarına uygun bir müfredat geliştirme esnekliğine sahiptir.

Başvuru Bilgiler ve Gerekli Belgeler:

2017–2018 akademik yılı için öğrenim ücreti $57,386, kredi başına $2.391 idi.

Başvurular online olarak LSAC LLM hesabı üzerinden yapılmalıdır. Bahar için son başvuru tarihi (Ocak) 1 Ekim, sonbahar için son başvuru tarihi (Ağustos) 1 Mart’tır. Liyakate dayalı burslardan birinin öncelikli değerlendirmesi için başvurunuzu erken teslim etmeyi planlayın.

 • $70 başvuru ücreti (son başvuru tarihinden sonra gönderilen başvurular için $100)
 • 500 kelimelik Niyet Mektubu
 • İki tavsiye mektubu
 • Güncel bir resume veya CV
 • Transkript
 • TOEFL (paper-based minimum 100, computer-based minimum 250)
 • IELTS (minimum 7)

Burslar

Fordham Hukuk LLM Feerick, Treanor ve Martin Bursları

Fordham Hukuk Fakültesine büyük katkı sağlayan eski dekanlarının onuruna verilen üç yeni burs duyuruldu. Bunlar John D. Feerick Bursu, William Michael Treanor Bursu ve Michael M. Martin Bursudur.

Adaylara LLM öğreniminin% 100’üne eşit bir burs veriliyor. Bu üç burs, bu müthiş liderlerin bir ya da daha fazlasının somutlaştırdığı karakter özelliklerine sahip olduğu tam zamanlı programa istisnai başvuru sahiplerine veriliyor. Başvuru yapmak için başvuru sahiplerinin bir makale göndermeleri ve başvuru dosyalarını 1 Şubat tarihine kadar doldurmaları gerekiyor.

Fordham Hukuk Lisansüstü Öğrenci Bursu

Her dönem, kabul komitesi liyakate dayalı kısmi burs veriyor. Bu burslar için ayrı bir başvuru süreci yok; ancak, başvuru sahipleri Lisansüstü Öğrenci Bursu için değerlendirilmek istediklerini belirten başvuru formundaki kutuyu işaretlemeli ve başvuruların öncelikli değerlendirme için erken burs tarihi bitiminde tamamlanması gerekmektedir (21 Eylül / 1 Şubat). LLM program komitesi, burs için seçtikleri takdirde adayları bilgilendirecektir.

Vivian Leitner Global South LLM Burslu Programı

Fordham Hukuk, Leitner Uluslararası Hukuk ve Adalet Merkezi aracılığıyla da burs sunmaktadır. Bu burs, uluslararası insan haklarında seçkin birkaç nitelikli aday ile sınırlıdır. Başvuru bilgileri için, Vivian Leitner Global South LLM Burs Programını ziyaret edebilirsiniz.

***

Bugün sizler için Amerika’nın en iyi fakültelerinden birini tanıttık. Daha fazlası için blogumuzu takipte kalın. Merak ettikleriniz ve öğrenmek istedikleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. LLM başvuru sürecinde yanınızda olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Sağlıklı günler!

İletişim Formu

Ücretsiz servislerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak, indirim talebinde bulunmak ya da başvurularla ilgili herhangi bir konuda soru sormak amacıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.