USC Gould Hukuk Fakültesi

USC Gould Hukuk Fakültesi

Merhaba, bu hafta sizlere LLM programını tanıtacağımız okul USC Gould Hukuk Fakültesi (University of Southern California, Gould School of Law). U.S. News and World Report’un 2019 yılı için hazırladığı en iyi hukuk fakülteleri listesinde 19. sırada yer alan Gould Hukuk Fakültesi, her yıl yaklaşık 10.000 uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Üniversite Amerika Birleşik Devletleri’nin güneybatısında California eyaletinin Los Angeles şehrinde yer almaktadır.

Los Angeles, eğlence, üretim, iletişim, biyoteknoloji ve multimedya gibi endüstrilerdeki işletmelerin yanı sıra gelişen bir hukuki topluluğa sahiptir. Şehrin göbeğinde bulunan USC, Los Angeles’taki büyük hukuki ve ticari topluluklarla güçlü bağlar geliştirmiştir. Kampüs; şehir merkezi, Staples Center, Hollywood gibi çok sayıda cazibe merkezinin yakınında ve Santa Monica, Malibu ve plajlara sadece birkaç dakika uzaklıktadır. Los Angeles’ta ayrıca, çok çeşitli yemeklerden Hollywood şovlarına ve ünlü müzelere kadar zengin bir kültür zenginliği keşfedebilirsiniz

University of Southern California Gould Hukuk Fakültesi

Yaklaşık olarak 600 JD, 200 LLM ve MCL öğrencisi bulunan USC Gould Hukuk Fakültesi, ABD’nin burs konusunda en üretken okullarından biri olarak kabul edilir. 40’tan fazla tam zamanlı öğretim üyesine ve çeşitli alanlarda yasal uzmanlığa sahip 60’tan fazla yardımcı profesöre sahiptir.

LLM Programları Uzmanlık Alanları

Kampüs İçi Programlar
One-Year Master of Laws (LLM) for Foreign Lawyers

Bu program, Amerikan hukuku ve ABD hukuk sistemi diploması almak isteyen uluslararası avukatlar, yeni hukuk mezunları için tasarlanmıştır. LLM programı sayesinde, yabancı avukatlar sadece fakülte ve JD öğrencileriyle değil aynı zamanda dünyanın dört bir yanından avukatlar ile tanışma ve etkileşimde bulunma şansına sahiptir.

Two-Year Extended LLM for Foreign Lawyers (Certificate in US Legal Studies + LLM)

İki Yıllık Genişletilmiş LLM programı, öğrencilerin yıl boyu LLM programına kaydolmadan önce ABD hukuk sistemi ve yasal İngilizce hakkında bilgi edinerek bir yıl geçirmelerini sağlar. Öğrenciler, ABD ortak hukuk sisteminde yasal okuma ve anlama becerilerini, vaka brifingi becerilerini, yasal analizi ve sentez becerilerini geliştirmek için ilk yıl boyunca zorunlu dersleri tamamlayacaktır. İlk yıl ABD Hukuk Çalışmaları Sertifikasını başarıyla tamamlamasının ardından öğrenciler, çalışmalarının ikinci yılı için kampüs LLM programına kayıt olacaklardır.

LLM in Alternative Dispute Resolution

Alternatif Uyuşmazlık Çözümü programı (ADR), ulusal ve uluslararası hukuk mezunları için 24 kredili bir yüksek lisans derecesidir. Bu program öğrencilere, anlaşmazlıkların çözümünde taraflara yardımcı olmak için müzakere, arabuluculuk ve hakemlik becerileri kazandırmanın yanı sıra, tüm ADR seçenekleri için altta yatan politikaları ve hukuki sonuçları anlama konusunda derin bir anlayış kazanmalarını sağlar.

Master of Dispute Resolution

Uyuşmazlık Çözümü Programı (MDR), yeni mezunlar ve çalışan profesyoneller için 24 kredili bir yüksek lisans derecesidir. Bu program, öğrencilerin bir arabulucu veya hakem olarak alternatif uyuşmazlık çözme becerilerini geliştirmelerini ve derinleştirmelerini, JD ve LLM öğrencileriyle ders alarak ağlarını genişletmelerini ve Pratik Arabuluculuk Becerileri kliniği aracılığıyla gerçek vakalara aracılık ederek klinik öğrenmeye erişmelerini sağlar. Öğrenciler MDR çalışmaları ile aynı anda hiçbir ek ücret ödemeden İş Kanunu sertifikası alabilirler. Bu programın iki başlangıç ​​zamanı vardır – Ağustos ve Ocak – ve tam zamanlı ve yarı zamanlı olarak sunulur ve birçok akşam ve hafta sonu dersi seçeneği sunar.

Master of Laws in International Business & Economic Law (LLM in IBEL)

Uluslararası İşletme ve Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans Programı (LLM in IBEL) programı, uluslararası işletmeleri ve ekonomileri ilgilendiren yasaları, politikaları ve işletmeler için en iyi uygulamaları anlamak ve bütünleştirmek isteyen hukuk öğrencileri için disiplinler arası, küresel bir bakış açısı ortaya koyar. IBEL öğrencilerinin LLM programını tamamlamak için üç zorunlu ders de dahil olmak üzere 24 krediyi tamamlaması gerekmektedir. Uluslararası öğrenciler ayrıca, ABD Hukuk Sistemine Giriş dersine kaydolmalıdır.

Master of Comparative Law

Karşılaştırmalı Hukuk programı (MCL), karşılaştırmalı hukuk alanındaki çalışmalarına devam etmek isteyen uluslararası LLM mezunlarına yönelik bir yıllık programdır. Programa başvuran adaylar, MCL programına kaydolmadan önce ABD’de bir LLM derecesi almış olmalıdır. Program, öğrencilere dünyadaki çeşitli hukuk sistemlerinin farklılıklarını, benzerliklerini ve karşılıklı ilişkilerini inceleme fırsatı verir ve bugünün küresel ekonomisinin zorlukları için hazırlık yapmalarına yardımcı olur. Hukuk mesleğinde lider olmak isteyen öğrenciler için en iyi seçimdir.

University of Southern California, Gould Hukuk Fakültesi online programlar da sunmaktadır.

Başvuru Bilgileri ve Gerekli Belgeler

Başvurular online olarak LSAC LLM hesabı üzerinden yapılmalıdır. Başvuru son tarihi: 1 Mayıs’tır. Bu tarih öncesindeki başvurular başvuru ücretinden muaf tutulur.

LL.M. program ücreti: $64.064

  • Lisans not dökümü
  • Niyet mektubu
  • Özgeçmiş
  • Dil yeterlilik belgesi
  • En fazla 2 adet referans mektubu
  • Finansal durumu gösteren belgeler
  • $75 başvuru ücreti

Burs İmkanları

USC Gould Hukuk Fakültesi, LLM başvurusu yapan bütün adayları burslar için ek bir başvuru olmadan değerlendiriyor. Birçok burs imkanı bulunan Gould Hukuk Fakültesinde, araştırma asistanlığı gibi imkanları da değerlendirerek ek gelir elde edebilirsiniz. LLM öğrencilerine talep edilmesi halinde, kampüs içinde konaklama imkanı da verilmektedir.

***

USC Gould Hukuk Fakültesi LLM programlarını kısaca anlattık. Daha fazlası için üniversitenin sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Aklınıza takılanlar ve sormak istedikleriniz için hemen, anlık iletişim kutusundan, bize ulaşabilirsiniz. Amerika’da LLM programları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz danışmanlarımızın sunduğu ücretsiz tek sefere mahsus 30dk’lik Skype hizmetinden faydalanabilirsiniz. Sağlıklı Günler!

İletişim Formu

Ücretsiz servislerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak, indirim talebinde bulunmak ya da başvurularla ilgili herhangi bir konuda soru sormak amacıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.