Duke Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Duke Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Merhabalar, bu haftaki yazımızda sizlere Duke Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni tanıtacağız. U.S News and World Report’da 2019 yılında ABD’nin 11. En İyi Hukuk Fakültesi olarak yer alıyor. Okul Durham, Kuzey Carolina’da bulunuyor.

Duke Hukuk Fakültesi, öğrenme ve öğretmeye disiplinlerarası bir yaklaşımı olan dünyanın önde gelen hukuk fakültelerinden biridir. Duke Hukuk’un öğretim üyeleri çevre hukuku, sağlık hukuku, uluslararası hukuk, fikri mülkiyet hukuku, anayasa ve kamu hukuku ve uluslararası ticaret hukuku gibi alanlarda en saygın uzmanlar arasındadır. Fakülte-öğrenci etkileşimi, komite çalışması, araştırma, kariyer danışmanlığı ve mentorluğa kadar sınıfın ötesine uzanır.

Duke Üniversitesi Hukuk Fakültesi LLM Programları

3 LLM programı bulunan Duke Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde LLM programı 37 ülkeden 99 uluslararası LLM öğrencisine eğitim vermektedir. Bu LLM programları; LLM for International Law Graduates, Law and Entrepreneurship ve Master of Laws in Judicial Studies alanlarında sunulmaktadır. Duke Hukuk’ta yüksek lisans yapmak isteyen uluslararası öğrenciler için sadece LLM for International Law Graduates programı mevcuttur.

LLM for International Law Graduates

Duke Hukuk Fakültesi uluslararası öğrencilere “LLM for International Law Graduates” programını sunmaktadır. Programın son başvuru tarihi 20 Ocak, ücreti $63.400 civarıdır. LLM programı güz döneminde ve full-time olarak verilmektedir. Başvuru yapmak için LSAC sistemi kullanılmaktadır. Gerekli belgeler, LSAC haricinde posta yoluyla da gönderilebilmektedir.

Gerekli Belgeler
  • Başvuru formu
  • 70 $ başvuru ücreti
  • Resume
  • Niyet Mektubu (2-5 sayfa uzunluğunda)
  • Transkriptler
  • 2 referans mektubu
  • Essay örneği.
  • TOEFL sonucu
  • Burs istek mektubu. Duke Hukuk Bursuna başvurmak isteyen adayların LLM başvuruları ile burs talebi mektubu sunmaları gerekir.

Özel Programlar

Uluslararası Hukuk Programları:

Seminerler ve saha çalışmaları yoluyla Duke Hukuk’un Uluslararası İnsan Hakları Kliniği, öğrencilerin  insan hakları problemleri, stratejileri, taktikleri, kurumları ve hukukuyla eleştirel olarak ilgilenmelerini sağlıyor.

Yasal Klinikler:

Duke Hukuk klinikleri birçok farklı alanda uygulama fırsatı sunuyor. Klinik fırsatlar arasında Temyiz Davası Kliniği, Çocuk Hukuku Kliniği, Toplumsal İşletme Kliniği, Start Up Kliniği, Çevre Hukuku ve Politika Kliniği, Sağlık Adalet Kliniği, Sivil Adalet Kliniği, İlk Değişiklik Kliniği, Uluslararası İnsan Hakları Kliniği, HIV / AIDS Politika Kliniği ve Yanlış Mahkumiyet Kliniği bulunuyor.

Burs İmkanları

Duke Üniversitesi Hukuk Fakültesi Türkiye’den de vakıfların olduğu geniş burs imkanlarına sahip. LLM başvurusu sırasında ek bir taleple burs başvurusu yapılıyor. Duke Hukuk’ta iyi bir başvuru stratejisiyle yüksek oranda burs kazanabilirsiniz.

***

Bu yazımızda Amerika’nın önemli üniversitelerinden Duke Üniversitesi’ni tanıttık. Üniversitenin LL.M. programı için daha ayrıntılı bilgiye üniversitenin sayfasından ulaşabilirsiniz. Amerika’da LL.M. programları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz blog sayfamızı takip edebilir ve danışmanlarımızın sunduğu ücretsiz 30dk’lik Skype hizmetinden faydalanabilirsiniz. Sağlıklı Günler!

İletişim Formu

Ücretsiz servislerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak, indirim talebinde bulunmak ya da başvurularla ilgili herhangi bir konuda soru sormak amacıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.