Bahar Dönemi LLM Programları 2

Bahar Dönemi LLM Programları 2

Merhabalar, bu haftaki yazımızda bahar dönemi LLM programlarına başvuru kabul eden okullara devam ediyoruz. Listenin öncesini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

EMORY UNIVERSITY SCHOOL OF LAW

emory law school - amerikada hukuk

Emory Hukuk, senede iki kere güz ve bahar için başvuru alıyor. Hem part-time hem full-time seçeneği sunan Emory’de güz dönemi için erken son başvuru tarihi 15 Nisan genel son başvuru tarihi 30 Haziran iken, bahar dönemi için erken son başvuru tarihi 30 Eylül genel son başvuru tarihi ise 15 Kasım’dır.

LLM programları, Genel LLM ve Konstantre LLM olarak ikiye ayrılmıştır. İşlem Hukuku, Kamu Hukuku ve Yönetmeliği, İnsan Hakları Hukuku, Çocuk Hukuku ve Politikası, Güvenlik açığı ve İnsan Durumu, Hukuk ve Din gibi alanlarda konsantre seçenekler sunulmaktadır.

Daha ayrıntılı bilgileri Emory Üniversitesi Hukuk Fakültesi yazımızda bulabilirsiniz.

ARIZONA STATE UNIVERSITY (ASU) – SANDRA DAY O’CONNOR COLLEGE OF LAW

Güz ve Bahar seçeneği sunan okullardan olan Arizona State’de; Sağlık Hukuku’ndan Uluslararası Hukuk’a, Spor Hukuku’ndan Biyoteknoloji ve Genom alanına kadar birçok alanda LLM programı sunuluyor. Uluslararası öğrenciler için güz son başvuru tarihi 1 Haziran, bahar son başvuru tarihi 1 Kasım.

UNIVERSITY OF WISCONSIN – MADISON

Wisconsin da güz ve bahar dönemlerinde LLM programı olan okullardandır. Eğitim programında Introduction to American Law ve Legal Sources derslerinin alınması zorunludur. Bahar dönemi son başvuru tarihi 15 Ekim, Güz dönemi son başvuru tarihi 15 Mayıs’tır.

Program için başvuru yapan her aday burs imkanları açısından da değerlendirilir.

GEORGE MASON UNIVERSITY – ANTONIN SCALIA LAW SCHOOL

Global Antitrust, U.S. Law, Intellectual Property ve Law&Economics alanlarında LLM programı sunan George Mason University; hem bahar hem de güz döneminde öğrenci kabul etmektedir.

5 bin ile 25 bin dolar arasında değişen başarı bursu sunulmaktadır ancak uluslararası öğrencilerin bu burs için değerlendirilmesinde TOEFL testinden 100 veya IELTS’den 7.5 üzerinde puan almaları gerekmektedir.

Güz dönemi için son başvuru tarihi 1 Mayıs, Bahar dönemi için son başvuru tarihi 1 Aralık’tır.

UNIVERSITY OF ARIZONA (ROGERS)

university of arizona - amerikada hukuk yüksek lisansıGenel LLM, Yerli Halklar Hukuku ve Politikası, Uluslararası Ticaret ve İş Hukuku LLM programları bulunmaktadır. Adayların ABD Hukuk Sistemine Giriş dersini tamamlaması gerekmektedir. Bununla birlikte Uluslararası Ticaret ve İş Hukuku’ndan LLM yapmak isteyen adayların Yasal Araştırma, Yazma ve Analiz dersini de tamamlamış olması beklenmektedir.

Rolling sistemine göre öğrenci alan University of Arizona’nın son başvuru tarihi Güz dönemi için 1 Ekim, Bahar dönemi için 1 Haziran’dır. Birçok burs imkanı mevcuttur, bursların bir kısmı liyakat usulüne göre verilmektedir.

TEMPLE UNIVERSITY (BEASLEY)

Güz ve bahar döneminde LL.M. in Transnational Law programında full time ve part time eğitim seçeneği sunulmaktadır. Son başvuru tarihi Güz dönemi için 1 Haziran, Bahar dönemi için 1 Kasım’dır.

Yabancı avukatlar için LLM programı sadece güz döneminde açılmaktadır. Bahar döneminde belli şartlar altında alım yapılmaktadır. Bunun için okul ile görüşülmesi gerekmektedir.

UNIVERSITY OF CONNECTICUT SCHOOL OF LAW (UCONN LAW)

ABD Yasal Çalışmaları, Enerji ve Çevre Hukuku, İnsan Hakları ve Sosyal Adalet, Sigorta Hukuku, Fikri Mülkiyet ve Bilgi Yönetimi alanlarında LLM programları vardır.

Güz dönemi için son başvuru tarihi 15 Haziran, Bahar dönemi için son başvuru tarihi 15 Kasım’dır. Üniversite, aday öğrencilerden burs imkanlarını kendilerinin de bulmasını tavsiye etmektedir.

***

Amerika’da hukuk yüksek lisansı yapmak isteyenlerin listelerine almalarını düşündüğümüz okulları sıraladık. Daha fazlası için blogumuzu takipte kalın. Amerika’da LL.M. programları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz danışmanlarımızın sunduğu, tek sefere mahsus, ücretsiz 30dk’lik Skype hizmetinden faydalanabilirsiniz. Sağlıklı Günler!

 

İletişim Formu

Ücretsiz servislerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak, indirim talebinde bulunmak ya da başvurularla ilgili herhangi bir konuda soru sormak amacıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.