Bahar Dönemi LLM Programları

Bahar Dönemi LLM Programları

Merhabalar, bu hafta sizler için yazdığımız yazıda; birçok okulun güz dönemi başvuruları bitmesine rağmen, yine de önümüzdeki yıl Amerika’da LLM yapmak isteyen hukukçular için halen başvuruya açık olan güz LLM programı ve bahar dönemi LLM programı olan okulları tanıtmak istedik.

Birleşik Devletler’de birçok hukuk fakültesi güz döneminde başlayan, bir eğitim dönemi süren klasik LLM programı sunarken birçok okul da baharda başlayan veya online, karma, yarı-zamanlı gibi farklı seçenekler sunabilmektedir. Bu farklı seçenekleri sunan okulları da sizin için listelemeye çalıştık.

New York University (NYU) School of Law

NYU Law tam zamanlı LLM programları için bahar dönemi seçeneğini sunmuyor. Yarı zamanlı olan Vergi Hukuku LLM programında hem güz hem bahar dönemi seçeneği sunarken, ABD dışı adayların sadece güz dönemine başvurması isteniyor. Sebebi de zorunlu ön hazırlık derslerini sadece Ağustos’ta açılması. Bunu neden anlatıyorsun güz başvuruları geçti zaten demeyin çünkü; 2019 Güz yarı zamanlı LLM programı için son başvuru tarihi 3 Haziran 2019.

Columbia University – Columbia Law School (CLS)

Columbia Law School, adaylara martta başlayan ve 7 ay süren Global Ticaret Hukuku alanında bir LLM programı sunuyor. Bu LLM eğitimi 12 haftalık online ve kampüste tam zamanlı bir şekilde  karma olarak veriliyor.  Öncelikli başvurular 18 Aralık’ta sona erdi,  ancak 11 Mart’a kadar başvuru almaya devam ediliyor. Önümüzdeki yıl da aynı şekilde olacağını söylersek yanlış olmaz. Bu alana meraklıysanız başvuracağınız okullar listesine eklemenizi tavsiye ederiz.

University of California Berkeley Law

Berkeley yazımızda daha ayrıntılı bir şekilde tanıttığımız Berkeley Hukuk’ta 4 farklı LLM seçeneği sunuluyor. Bunlardan sadece baharda başlayan Hybrid LLM programından bahsedeceğiz. Diğer seçenekleri merak ediyorsanız tanıtım yazımıza göz atabilirsiniz. Hybrid LLM programı ocakta online olarak başlayıp mayıs ayında Berkeley’de tam zamanlı devam eden, devamında ağustos ayında yine online  bir şekilde süren 11 aylık bir eğitimdir. Hybrid LLM için son başvuru tarihi 15 Kasım.

Fordham University School of Law

Tanıtım yazımızda daha ayrıntılı anlattığımız Fordham Hukuk birçok alanda LLM programı sunuyor. Tüm programlarında hem bahar hem güz seçenekleri olan Fordham’da bahar başvuruları ocak ayına kadar sürüyor ancak öncelikli son başvuru tarihi 1 Ekim. “Fordham Law Graduate Student Scholarships” bursu için değerlendirilmek istiyorsanız 21 Eylül’den önce başvurunuzu tamamlamalısınız.

University of Southern California – USC Gould School of Law

Birçok alanda LLM olanağı sunan USC Gould’da Bahar döneminde başlayan, yarı zamanlı 24 aylık, Alternatif Uyuşmazlık Çözümü LLM programı başvuru seçenekleri arasına koyulabilir.

Northwestern Pritzker School of Law

Vergi Hukuku LLM programı ve Uluslararası İnsan Hakları LLM programı alanında Bahar Dönemi için tam zamanlı ve yarı zamanlı eğitimler sunan Pritzker için başvurular devam ediyor. Son  tarih ise 1 Haziran.

George Washington University Law School

George Washington güz dönemi için başvuru tarihleri henüz geçmiş değil. 15 Mart öncelikli tarih olarak belirlenmişken, 1 Haziran’a kadar başvurular devam edecek. Bahar dönemi son başvuru tarihi de 1 Kasım. İşletme ve Finans Hukuku, Enerji ve Çevre Hukuku, Çevre Hukuku, Genel LLM, Devlet İhale Hukuku, Devlet İhale ve Çevre Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku, Uluslararası ve Karşılaştırmalı Hukuk, Uluslararası Çevre Hukuk, Dava ve Uyuşmazlık Çözümü, Ulusal Güvenlik ve ABD Dış İlişkiler Hukuku alanlarında hem tam zamanlı hem yarı zamanlı LLM programları bulunuyor. Saymış olduğumuz alanların hepsi güz ve bahar döneminde açılıyor.

Boston University School of Law (BU Law)

BU Law’da Bankacılık ve Finans Hukuku, Vergi Hukuku ile Uluslararası Ticaret Hukuku alanlarında yarı zamanlı ve tam zamanlı LLM eğitimi sunuluyor. Yaz, güz ve bahar seçenekleri sunan BU Law son başvuru tarihleri yaz için 30 Nisan, güz için 15 Nisan, Uluslararası Ticaret Hukuku LLM programı yaz dönemi için 15 Nisan, güz dönemi için 30 Haziran, bahar dönemi için  13 Aralık.

University of Miami School of Law

Eğlence Sanatları ve Spor Hukuku, Emlak Planlama, Uluslararası Tahkim, Uluslararası Hukuk, Yoğun İngilizce ve LLM, Deniz Hukuku, Gayrimenkul Geliştirme, Vergi Hukuku, Sınır Ötesi Yatırım alanlarında LLM programları sunuluyor. Her program için başvuru tarihleri farklı olsa da genel olarak güz dönemi için 1 Mayıs, bahar dönemi için 15 Kasım. Bazı programlar da öğrencileri Rolling usulüne göre kabul ediyor.

Benjamin N. Cardozo School of Law – Yeshiva University (New York City)

Birçok LLM seçeneği sunan Benjamin N. Cardozo Hukuk Fakültesi güz ve bahar dönemleri LLM programlarını açarken yarı zamanlı ve tam zamanlı seçenekler sunuyor. Güz dönemi için başvurular 15 Temmuz’da, bahar dönemi için başvurular 1 Aralık’ta sona eriyor.

Loyola Law School Los Angeles

Siber Güvenlik ve Veri Gizliliği, Eğlence ve Medya Hukuku alanlarının da dahil olduğu birçok LLM programı sunan Loyola’da kabuller Rolling usulüne göre yapılıyor. Güz dönemi için öncelikli son tarih 1 Mart, son tarih 1 Haziran; bahar dönemi için son tarih 1 Kasım.

***

Sizler için hazırladığımız bu listeye ilerleyen yazılarımızda da devam etmeyi düşünüyoruz. Blogumuzu takipte kalın. Amerika’da LL.M. programları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz blog sayfamızı takip edebilir ve danışmanlarımızın sunduğu ücretsiz 30dk’lik Skype hizmetinden faydalanabilirsiniz. Sağlıklı Günler!

İletişim Formu

Ücretsiz servislerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak, indirim talebinde bulunmak ya da başvurularla ilgili herhangi bir konuda soru sormak amacıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.