Texas Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Vanderbilt Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Merhabalar, bu yazımızda Amerika Birleşik Devletlerinin önde gelen okullarından Texas Üniversitesini ve Hukuk Fakültesinin LLM programını tanıtacağız. Texas Üniversitesi Hukuk Fakültesi U.S. News and World Report’un 2019 yılı en iyi hukuk fakülteleri listesinde 15. sırada yer alıyor. Okul, Amerika Birleşik Devletleri’nin güneyinde yer alan Texas eyaletinde, Austin kentinde yer almaktadır.

Texas Hukuk 17 ülkeden 49 LLM öğrencisiyle uluslararası bir sınıf fırsatı sağlıyor. LLM öğrencileri hukuk fakültesine entegre bir şekilde JD öğrencileri ile beraber eğitimlerini sürdürüyorlar. LLM ders seçimleri konusunda öğrencilerine geniş bir alan tanıyan Texas Hukuk 6 farklı LLM konsantrasyonu sunuyor.

Texas Üniversitesi Hukuk Fakültesi LLM Programları

Texas Hukukta JD eğitimi alan öğrenci sayısı 1250 civarı iken, LLM öğrenimine devam eden hukukçu sayısı 50 civarındadır. Sunulan 6 program ise şöyledir:

 1. Global Energy, International Arbitration & Environmental Law
 2. Human Rights & Comparative Constitutional Law
 3. Cybersecurity Law
 4. Latin American & International Law,
 5. Business Law
 6. U.S. Law for Foreign Lawyers

ABD dışından mezun olmuş avukatlara yukarıdaki tüm programlar uygundur. Tüm programlar sadece güz döneminde başlamaktadır ve sadece full-time eğitim verilmektedir. LLM’nizi seçtiğiniz konsantrasyona özel dersleri ve almak istediğiniz, ilgi duyduğunuz dersleri alarak toplam 24 kredide başarıyla tamamlamalısınız.

Başvuru Bilgileri ve Gerekli Belgeler

Başvurular LSAC üzerinden yapılmaktadır. Başvurular 1 Kasım’da başlıyor, 1 Mart’ta sona eriyor. Başvuru için gerekli belgeler:

 • Niyet Mektubu
 • Resume
 • Transkriptler
 • Üç Referans Mektubu
 • TOEFL iBT puanı (101 minimum) veya IELTS puanı (7.5 minimum)

Anadili İngilizce olmayan adaylar için, 5 haftalık Akademik İngilizce Programı sunuluyor ve adayların bu programa katılmaları Texas Hukuk tarafından tavsiye ediliyor.

Ücret ve Burs İmkanları

Texas Üniversitesi Hukuk Fakültesi LLM programı ücreti $50,000 civarındadır. Burs olanakları oldukça geniş olan Texas Hukukta LLM programı başvurularında her başvuru burslar için değerlendirmeye alınır.

Kampüste Hukuk Fakültesi

Fakülte, ana kampüsün kuzeydoğu çeyreğinde; müzelere, havuzlu iki eğlence merkezine ve futbol stadyumuna kısa bir yürüyüş mesafesinde yer almaktadır. Hukuk fakültesi iki mahkemeye, çalışma salonlarına, modern sınıflara, bir kafeye ve dünyanın en büyük akademik hukuk kütüphanelerinden biri olan Tarlton Hukuk Kütüphanesi’ne sahip.

***

Texas Üniversitesi Hukuk Fakültesi LLM programları hakkında kısaca bahsettik. Daha fazlası için üniversitenin sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Sormak istedikleriniz ve aklınıza takılanlar için anlık iletişim kutusundan bize ulaşabilirsiniz. Amerika’da LLM programları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz danışmanlarımızın sunduğu ücretsiz tek sefere mahsus 30dk’lik Skype hizmetinden faydalanabilirsiniz. Sağlıklı Günler!

 

İletişim Formu

Ücretsiz servislerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak, indirim talebinde bulunmak ya da başvurularla ilgili herhangi bir konuda soru sormak amacıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.