Vanderbilt Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Vanderbilt Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Merhaba, bu hafta sizlere LLM programını tanıtmak için seçtiğimiz hukuk fakültesi U.S News and World Report’un 2019 yılı için hazırladığı en iyi hukuk fakülteleri listesinde 18. sırada yer alan Vanderbilt Üniversitesi Hukuk Fakültesi. Okul, Amerika Birleşik Devletleri’nin güneydoğu bölgesinde yer alan Tennessee eyaletinde, eyaletin başkenti Nashville şehrinde yer alıyor.

1873 yılında kurulan Vanderbilt Üniversitesi, 90 milletten yaklaşık 12.000 öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Çok büyük bir kampüs ve manolya ağaçları ile bezeli yollar, sessiz ve sakin bir kampüs ortamı sağlarken teknoloji ile iç içe olan kampüs sayesinde muhteşem bir sentez yakalanmış. Ayrıca okulun bulunduğu Nashville, hukuk fakültesinin bağlantıda olduğu birçok kurum ve enstitüyü içerisinde barındırıyor. 1,6 milyonluk nüfusu ile de en yaşanabilir metropoller arasında gösteriliyor.

Vanderbilt Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Karşılıklı saygı atmosferinde zorlayıcı entelektüel sorgulama geleneğini takip ediyor. Seçkin ve erişilebilir bir fakülte ile birleştirilen bu küçük fakültede kollektiflik duygusu, yoğun lisansüstü hukuk eğitimi için olağanüstü bir ortam yaratıyor. LLM öğrencileri, JD programındaki Amerikan ve diğer uluslararası öğrencilerle birlikte çalışarak Vanderbilt topluluğuna tamamen entegre bir şekilde eğitim alıyor.

Her bir LLM sınıfında yaklaşık 50 öğrenci ve her JD sınıfında yaklaşık 175 öğrenci ile Vanderbilt’in küçük hukuk topluluğu, öğrencilerin fakülteye daha fazla erişebilmelerini mümkün kılıyor ve Vanderbilt’in en ayırt edici özelliklerinden biri olan bir topluluk duygusu geliştiriyor.

LLM Programları

General LLM, LLM Law & Business Track ve LLM Thesis Track olarak üç LLM programı sunuluyor. Vanderbilt Hukuk Yüksek Lisans öğrencileri, çalışma yılı boyunca sunulan tüm derslerden dilediklerini seçerek uzmanlaşmak istedikleri alanda dersler alabilmekteler. Ayrıca, güz dönemi boyunca, tüm LLM öğrencileri “Introduction to Legal Research and Scholarly Writing in the United States (Amerika Birleşik Devletleri’nde Hukuki Araştırmalara ve Akademik Yazmaya Giriş)” derslerini almaları gerekiyor.

Öğrenciler, Vanderbilt Hukuk Fakültesi’nden bir araştırma konusunu tamamlayarak mezun olurlar. LLM programı, öğrencilerin odaklanmayı planladığı alanda, her öğrenciyi uzman bir fakülte danışmanıyla eşleştirir. LLM öğrencileri de danışmanıyla yakın istişare içinde çalışırlar.

Program Bilgileri ve Gerekli Belgeler

LLM programları alımları sadece Güz Dönemi için yapılıyor. Başvurular LSAC üstünden yapılıyor ve 31 Mart’ta sona eriyor. Son tarihten sonra da boş kalan kontenjana göre değerlendirme yapılabiliyor. Ancak 31 Mart’tan haftalar öncesine kadar başvurunuzu tamamlamanızı öneririz.

Gerekli Belgeler:
  • Başvuru formu
  • Resume
  • Niyet mektubu
  • En az iki referans mektubu
  • Tüm transkriptler
  • $50 başvuru ücreti
  • Geçerli TOEFL veya IELTS puanları

 

Burs İmkanları

Vanderbilt Hukuk Fakültesi, LLM programı için liyakate dayalı burslar veriyor. Değerlendirme sürecinde kazanan adaylar belirlenip programa kabul edildikten sonra bildiriliyor. Burs başvurusunda bulunmak için başvuru formu gerekmiyor tüm adaylar burs için değerlendirmeye alınıyor.

***

Bu yazımızda Amerika’nın birçok önemli üniversitesinden biri olan Vanderbilt Üniversitesi’ni tanıttık. Üniversitenin LLM programı için daha ayrıntılı bilgiye üniversitenin sayfasından ulaşabilirsiniz. Amerika’da LLM programları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz blog sayfamızı takip edebilir ve danışmanlarımızın sunduğu ücretsiz 30dk’lik Skype hizmetinden faydalanabilirsiniz. Sağlıklı Günler!

İletişim Formu

Ücretsiz servislerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak, indirim talebinde bulunmak ya da başvurularla ilgili herhangi bir konuda soru sormak amacıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.