Chicago Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Chicago Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Merhaba, bu haftaki okul tanıtımımızda Chicago Üniversitesi Hukuk Fakültesi var. US News en iyi hukuk fakülteleri listesinde de 4. sırada yer alıyor. Chicago Üniversitesi Birleşik Devletler’in kuzey doğusunun iç kesimlerinde Michigan gölünün kenarında bulunan Chicago şehrinde yer alıyor. Ülkenin büyük şehirlerinden biri olan Chicago öğrencilerin yaşamak isteyebileceği şehirlerin başında geliyor.

Yerleşke

Chicago Üniversitesi kampüsü, Hyde Park adı verilen Chicago’nun merkezinden arabayla 15 dk uzaklıkta bulunan bölgede yer almaktadır. Hyde Park Michigan Gölü’nün kıyısında küçük bir kasaba görünümünde kalkınmışlığı yüksek olan bir bölgedir. Üniversite öğrencilerinin ve akademisyenlerin büyük çoğunluğu da 45.000 kişinin yaşadığı Hyde Park’ta ikamet etmektedirler.

Michigan Gölü’nün kumlu plajları ve iki büyük parkı ile çevrili bir yerleşim bölgesinde yer alan Chicago Üniversitesi kampüsü 211 dönüm ve 125’ten fazla binaya sahip. Bunların yanında bir o kadar yeşillik ve ağaç adalarıyla kaplı. Hukuk fakültesi ise nazaran daha küçük. 75 LLM öğrencisine sahip fakülte bu sayede birbiriyle iletişim halinde olan bir topluluk oluşturuyor.

LLM Programı Bilgileri

Chicago Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde, Master of Laws (LLM) ve Master of Comparative Law (MCompL) seçenekleri sunuluyor. Okul LLM programı olarak belirli bir program sunmuyor. Bunun yerine öğrencilerin kendi programlarını kendilerinin düzenlemelerini istiyor.

LLM programına kabul aldıktan sonra, aday öğrenciler bir Facebook sayfasına ekleniyor ve her bir öğrenciye mail atılıyor. Böylelikle öğrenciler arası iletişim artırılmaya çalışılıyor. Fakülte öğle yemekleri, ulusal yemekler ve uluslararası öğrenci toplulukları ile öğrencilerin arkadaşlıklarının geliştirilmesi hedeflenmekte.

Geçtiğimiz dönemde çok yüksek oranda yabancı öğrenciye sahip fakültede, LLM derecesini alabilmeniz için 27 krediyi 170 ortalama puanla tamamlamanız gerekiyor.

Başvuru Bilgiler ve Gerekli Belgeler:

Chicago Üniversitesi Hukuk Fakültesi LLM programı için 75 kişilik kontenjana 900 civarı başvuru yapılıyor. Öncelikli son başvuru tarihi 15 Aralık, kesin son başvuru tarihi ise 15 Ocak. Okulun ücreti ise $64,089. Başvuru için gerekenler ise şöyle:

 

Chicago Üniversitesi Burs İmkanları

Chicago Üniversitesi Hukuk Fakültesi LLM programı için mali yardım imkanı biraz kısıtlı. Burslar öğrenim ücretinin az bir kısmını karşılamakta. Genellikle LLM sınıfının %30’u ortalama $15.000-$20.000 civarı burs almakta. Üniversitenin burs politikası bu yönde olduğu için üniversite dışı burs imkanları göz önünde bulundurulup başvurunuzu öyle yapmalısınız.

Üniversiteye burs başvurusu LLM başvurusu ile beraber yapılıyor ve sonuçlarla beraber açıklanıyor. Burs almak için istekte bulunan adaylardan, mali durumlarını destekleyen ek belge ve bilgiler de isteniyor.

Chicago Üniversitesi Hukuk Fakültesi LLM programını genel hatları ile anlatmaya çalıştık. LLM programları hakkında daha fazla bilgi almak için blogumuzu takipte kalmaya devam edin.

 

 

İletişim Formu

Ücretsiz servislerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak, indirim talebinde bulunmak ya da başvurularla ilgili herhangi bir konuda soru sormak amacıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.