AH101: ABD’de Hukuk Kariyerine Giriş

Amerika’da avukatlık kariyeri veya diğer hukuk alanlarında kariyer düşünen adayların temel bilgileri edinebilmeleri için okuması gereken yazılarımızı bu sayfamızda listeliyoruz.

Bu yazılarımızı okuduktan sonra, ABD’de hukuk eğitimi hakkında bilgi sahibi olacak, LLM konusunda yol haritanız şekillenmiş olacak ve belirsizlikler ortadan kalkacaktır diye düşünüyoruz.

JD, LLM ve SJD Nedir?

JD, LLM ve SJD eğitim derecelerini anlattığımız, aralarındaki farkları ve genel bilgileri paylaştığımız yazımıza ulaşmak için:

J.D, LL.M. ve SJD Nedir?

LLM Nedir?

Bizlere sıkça sorulan ve adayların bilmesi gereken temel soruları cevaplandırdığımız bu yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz:

LLM Nedir? Hukuk Master’ı Nasıl Yapılır?

LLM: ABD’de Hukuk Yüksek Lisansı

LLM programını tanıttığımız, başvuru şartları ve burs olanaklarından bahsettiğimiz yazımıza ulaşmak için:

Hukuk Yüksek Lisansı: LL.M.

Okul Tercihimi Nasıl Yapmalıyım

LLM başvuru sürecinde okul seçimi yaparken dikkat edilmesi gerekenler için bu yazımıza göz atabilirsiniz:

LL.M. İçin Başlangıç Bilgileri

Adım Adım LLM Programına

LLM başvuruları planlayan herkesin ilk adım olarak yapması gereken şey, yol haritasını belirlemektir. Bu yazımız ilk adımınızı atmanızı sağlayacak:

LLM Başvuru Basamakları

ABD’de Nasıl Avukat Olabilirim

Türkiye’de hukuk lisansını bitiren avukatlar ABD’de çeşitli baroların şartlarını tamamlayarak avukat olabilmekteler. Amerika’da nasıl avukat olunur sorusuna ise şu yazımız ile cevap veriyoruz:

Amerika’da Avukat Olmak

Şu Denklik Meselesi Ne Olacak

İlk olarak şunu söyleyelim; içiniz rahat olsun. Adayların aklının sıklıkla takıldığı denklik konusunu detaylıca anlattığımız yazımıza göz atmayı ihmal etmeyin:

ABD’de Hukuk Eğitimi ve Denklik

Peki Ya Ortalamam

Ortalamam beni endişelendiriyor, yüksek lisans hedeflerim var ancak ortalamam yüzünden baştan eleneceğimi hissediyorum, diyorsanız bu yazımız size göre:

Düşük Ortalama LLM Yapmaya Engel Mi?

Baro Sınavları

Baro sınavları hakkında bilgi almak için şu yazımızı okuyabilirsiniz:

New York Barosu, California Barosu ve Diğer Eyaletlerin Baro Sınavı Gereklilikleri

Ben Henüz Öğrenciyim

O halde, ABD’de kariyer veya yüksek lisans düşünen hukuk fakültesi öğrencilerinin mezun olmadan yapması gerekenlere odaklandığımız yazımızı okumalısınız:

Hukuk Fakültesi Öğrencilerine Tavsiyeler

İletişim Formu

Ücretsiz servislerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak, indirim talebinde bulunmak ya da başvurularla ilgili herhangi bir konuda soru sormak amacıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.