Maryland Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Maryland Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Bu haftaki yazımızda sizlere Maryland Üniversitesi Francis Carey Hukuk Fakültesi’ni tanıtacağız. 1816’da kurulan okul Baltimore’un merkezinde konumlanmaktadır. Ülkenin üçüncü en eski hukuk fakültesi olmakla birlikte yenilikçi programları mevcuttur. Ayrıca kampüs kendi çağına ayak uydurmakta; yeni inşa edilen öğrenci konutları, tur havuzu, spor salonları olan son teknoloji bir öğrenci merkezi, bir dizi yeni restoran ve iki büyük tiyatro, ünlü İç Liman bölgesinden sadece birkaç blok ötede canlı bir muhitle iç içe bulunmakta.

Baltimore’un diğer büyük Doğu Kıyısı şehirlerine yakınlığı başka bir artı yönüdür. Washington ve Wilmington’a 40 dakika, Philadelphia’ya 1 saat veya New York’a 2,5 saatte ulaşabilirsiniz. Baltimore-Washington Uluslararası Thurgood Marshall Havaalanı, hukuk fakültesinin binasına 10 milden daha kısa mesafededir ve hafif raylı sistemle erişilebilir. Maryland Carey Hukuk Fakültesi bu konumu, Baltimore – Washington arasındaki hukuk ve iş dünyasının önemli bir parçası olmak için kullanıyor.

Fiziksel tesisler

Maryland Baltimore Üniversitesi, Maryland Francis King Carey Hukuk Fakültesi dahil olmak üzere yedi profesyonel ve lisansüstü okuldan oluşmaktadır. Maryland Carey Hukuk ve Thurgood Marshall Hukuk Kütüphanesi, Maryland Baltimore kampüsünde 170.000 metrekareden fazla alana sahip güzel bir tesise sahiptir. Tesisin klinik programına katılan öğrencileri için bir Münazara Mahkemesi, bir avlu, bir kafe ve bir ofis alanı bulunmaktadır. Thurgood Marshall Hukuk Kütüphanesi, çok çeşitli baskı ve elektronik kaynaklar sunmakta. Sınıflar eğitim teknolojisindeki en son özelliklere sahiptir ve kablosuz internet erişimi hukuk fakültesinde mevcut.

Hukuk Fakültesi Kaydı

Maryland Carey Hukuk, JD ve LLM programlarında toplam 708 öğrenciye sahiptir. 11: 1 öğrenci-fakülte oranı, öğrencilerin her gün kişisel ilgi görmeleri ve fakülte ile birlikte çalışmalarını sağlar.

LLM Programı

Maryland Carey Hukuk’un LLM programı, hukukta birinci dereceye sahip (JD, LLB veya eşdeğeri) olan ve daha fazla araştırma yapmak isteyen kişiler için tasarlanmıştır. Programın esnekliği, hem yerel hem de uluslararası hukuk mezunlarına hitap ediyor. LLM adayları arasında, hukukun belirli bir alanını daha ayrıntılı olarak incelemek isteyen ABD hukuk fakülteleri mezunları ile ABD hukukuyla ilgili bilgilerini geliştirmek veya ABD hukukunun belirli alanlarına yoğunlaşmak isteyen ABD dışından gelen avukatlar bulunmaktadır.

Maryland Carey Hukuk, bir akademik yılda tamamlanması öngörülen tam zamanlı bir LLM programı ve ilk kayıt tarihinden itibaren 36 ay içinde tamamlanması gereken yarı zamanlı bir program sunmaktadır. LLM programını tamamlamak için 24-26 kredi tamamlanması gerekmektedir. Ücretlendirme kredi başına $1000 civarında oluyor, bu da yaklaşık $26.000 civarı bir meblağ oluşturuyor.

Maryland Carey Hukuk LLM adayları, özelleştirilmiş bir ders seçimi tasarlamak için bir fakülte danışmanıyla çalışırlar. Maryland Carey Hukuk LLM öğrencileri çok çeşitli dersler alabilir veya aşağıdakiler dahil olmak üzere birçok alanda uzmanlaşabilirler.

 • İş Hukuku
 • Klinik Hukuk
 • Anayasa Hukuku
 • Kriz Yönetimi
 • Siber Güvenlik
 • Çevre Hukuku
 • Sağlık Hukuku
 • Fikri Mülkiyet
 • Uluslararası ve Karşılaştırmalı Hukuk

 

LLM Başvuru Bilgileri

 • Son başvuru tarihi: 1 Temmuz, ancak programda yer olduğu sürece daha sonra yapılacak başvuruları da dikkate alıyorlar.
 • Başvuru ücreti: $70

 

Aşağıdaki belgeler LSAC LLM hesabınız aracılığıyla gönderilmelidir:

 • Başvuru Formu
 • İki tavsiye mektubu: Tavsiye verenler, üniversite veya yüksek lisans eğitimi sırasında kimlerle ve nasıl çalıştığınızı göstermelidir. Bu kişilerle yakın zamanda bağlantı kurmadıysanız, entelektüel, analitik, yazma ve (gerekirse) İngilizce dil yeteneklerinizi onaylayabilecek işverenlerden tavsiye mektupları gönderebilirsiniz. Kabul sürecinde kişisel arkadaş ve akrabalarınızdan tavsiye mektubu ağırlık verilmeyeceği için göndermemenizi öneririz. (Referanslarla ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz.)
 • Tüm lisans ve yüksek lisans transkriptleri: Başvuru sahipleri, lisans ve yüksek lisans transkriptlerini talep etmeli ve bunları doğrudan LSAC’a sunmalıdır.
 • Niyet Mektubu: Başvuru sahiplerinin niyet mektubu hazırlamaları gerekmektedir. LLM derecesi almakla neden ilgilendiğinize yönelik olarak niyet mektubu kullanmanızı, takip etmeyi planladığınız hukuki çalışma alanının ayrıntılı bir tanımını vermenizi ve ilgilendiğiniz dersleri listelemenizi öneririz. (Niyet mektubu ile ilgili yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz.)
 • Özgeçmiş
 • TOEFL / IELTS puanı: İngilizce yeterliliği için minimum TOEFL’dan 90, IELTS’den 7.0 puan almak gerekiyor.

 

Mali Yardım ve Burs Ödülleri

İhtiyaç esaslı finansal yardım bilgileri, üniversitenin Öğrenci Mali Yardım ve Eğitim Ofisi tarafından yönetilir.
Başarı esaslı burslar Kabul Ofisi tarafından yönetilir. LLM programına kabul edilen tüm başvuru sahipleri, liyakate dayalı burslar için otomatik olarak değerlendirilir. Ayrı bir başvuru formu yoktur.

***

Maryland Üniversitesi Hukuk Fakültesi yüksek lisans programını tanıtmaya çalıştık. Okulun kendi sitesine buradan ulaşabilirsiniz. Bunlardan ziyade, aklınıza takılanlar için hemen, anlık iletişim kutusundan, bize ulaşabilirsiniz. Amerika’da LLM programları hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz danışmanlarımızın sunduğu ücretsiz tek sefere mahsus 30dk’lik Skype hizmetinden faydalanabilirsiniz. Sağlıklı Günler!

İletişim Formu

Ücretsiz servislerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak, indirim talebinde bulunmak ya da başvurularla ilgili herhangi bir konuda soru sormak amacıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.