Uluslararası Hukuk Alanında LL.M. Yapmak İçin 5 Neden!

Uluslararası Hukuk Alanında LL.M. Yapmak İçin 5 Neden!

Merhaba, bu hafta sizler için Uluslararası Hukuk alanında LL.M. yapmak için bilmeniz gereken 5 nedeni sıraladık! Globalleşen dünya ile birlikte prestij ve etki alanı giderek artan Uluslararası Hukuk, Amerika’nın en gözde LL.M. program alanlarından da biri aynı zamanda. Uluslararası Hukuk. her ne kadar geniş bir alana hitap etse de ilgi alanlarınıza göre insan hakları, suç, sözleşmeler, iş veya yatırım hukuku gibi daha spesifik alanlara yoğunlaşan üniversitelerin LL.M. programlarına başvurabilirsiniz.

Peki LL.M. eğitiminizi neden Uluslararası Hukuk. alanında tamamlamalısınız? İşte sizler için seçtiğimiz 5 neden:

     1. Globalizm 

2o. yüzyılda yaşanan ekonomik, sosyal ve politik gelişmeler giderek globalleşen bir dünyanın oluşumuna zemin hazırladı. Ulus devletler her ne kadar güçlü birer olgu olarak hala hayatımızı ve hukuk sitemlerini etkileseler de globalizmin artışı ile uluslararası hukuk ve anlaşmalara duyulan gereklilikler de artmakta. Öte yandan hukuk öğrencilerinin LL.M. yapma sebeplerini incelediğimizde en başta gelen nedenlerden birinin globalleşen dünyada değişen dinamiklere ayak uydurma ve bir parçası olma isteği gobalizmin hukuk bilimi üzerindeki etkisini de gösterir nitelikte. Hukuk kariyerinize ekonomi, çevre veya insan hakları hukuku alanında devam ederseniz, kariyerinizde başarılı olmanız için Uluslararası Hukuk. alanında kendinizi geliştirmeniz artık bir gereklilik.  

     2. Kariyer Olanakları

Küreselleşen dünya bazı değerlerin evrenselleşmesine, ulus devlet hukuk sistemlerinin ve sorunlarının uluslararası standartlarda incelenmesine yol açtı. Bu durum ise uluslararası hukuk alanında uzmanlaşmış ve çok dilli hukukçulara duyulan ihtiyacı, iş alanlarını ve olanaklarını arttırdı. Uluslararası Hukuk. LL.M. eğitimi ile dünyanın herhangi bir yerinde kendinize iş bulabilir ve uluslararası yetkinliğiniz ile rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Öte yandan, Uluslararası Hukuk. alanında kendinizi geliştirdiğiniz takdirde devlet kurumları, Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği ve pek çok uluslararası sivil toplum kuruluşlarında yarı zamanlı, proje bazlı veya tam zamanlı pek çok iş imkanı edinebilirsiniz.

      3. Etki

Eğer hukuk eğitimi almaktaki amacınız dünyanın herhangi bir yerinde insani yardıma ihtiyaç duyanlara yardımcı olmak, bir şeyleri değiştirmek veya insanlık için gerçek bir etki yaratmaksa, Uluslararası Hukuk. LL.M. programına katılmak ideallerinize ulaşmanızda size yardımcı olabilir. Uluslararası Hukuk. alanında uzmanlaşmış avukatlar konumları, iş tanımları ve alanlarına bağlı olarak yerel ve global ölçekte kayda değer etki oluşturabilirler. Örneğin, üst düzey devlet kurumları ve sivil toplum kuruluşlarında görev alırsanız bu devlet ve kuruluşların hizmet sunduğu insanların güvenliğini jeopolitik koşulları da göz önünde bulundurarak sağlayacak çalışmalar, anlaşmalar ve sözleşmelere imza atabilirsiniz.

     4. Global hukuk sistemlerini tanıma imkanı

LL.M. yapmak isteyen öğrencilere LL.M. yapma sebepleri sorulduğunda verdikleri en yaygın cevaplardan bir diğeri de global hukuk sistemlerini daha yakından tanımakla ilgili. Uluslararası Hukuk. LL.M. programı ile hukuk sitemleri ve dinamiklerini, uluslararası düzeyde rol oynayan hukuki etmenleri daha yakından tanıma imkanı edinebilirsiniz. Uluslararası Hukuk. alanında eğitim almak veya uzmanlaşmak bir işten daha fazlası, bir yolculuk olabilir sizin için. Eğer ulusal hukuk kurallarını ve sistemini tanımak sizi tatmin etmiyorsa, global ölçekte yetkinlik ve entelektüel doyuma ulaşmak hukuk eğitimi alma nedenlerinizin arasındaysa, Uluslararası Hukuk LL.M. programına katılmayı düşünebilirsiniz.

     5. Uluslararası Ticaret

Hukuk okuduysanız ve aynı zamanda girişimciliğe, ticarete ilginiz varsa LL.M. eğitiminizi Uluslararası Hukuk alanında almak oldukça yerinde bir seçim. Pek çok uluslararası şirket ticaret ilişkilerini ve aktivitelerini yönetmek için kompleks ve iyi düzenlenmiş anlaşmalara ihtiyaç duyar. Kendi şirketinizi kurmayı düşünüyorsanız veya hukuk kariyerinize anonim şirketlerde devam etmek istiyorsanız Uluslararası Hukuk LL.M. programı ile edindiğiniz bilgi ve tecrübeyi profesyonel iş hayatınızda kullanabilirsiniz.

Bu yazımızda sizler için Uluslararası Hukuk LL.M. programına katılmak için 5 nedenden bahsettik. Amerika’da yer alan Uluslararası Hukuk LL.M. programlarına yönelik soru ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilir; danışmanlarımızın sunduğu ücretsiz 30dk’lik Skype hizmetinden yararlanabilirsiniz.

İletişim Formu

Ücretsiz servislerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak, indirim talebinde bulunmak ya da başvurularla ilgili herhangi bir konuda soru sormak amacıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.