Logomuzun Anlamı ve Yarışma Sonuçları

Logomuzun Anlamı ve Yarışma Sonuçları

Merhabalar! Geçtiğimiz ay, yeni bir logo kullanmaya başlayacağımızı bir yarışmayla duyurmuştuk. Beklediğimiz gibi bir katılım oldu ve birçok tahmin aldık. Normlar hiyerarşisinden mancınıklara kadar birçok tahmin geldi. Belki bu yaratıcı tahminleri Twitter’dan paylaşabiliriz. Uzatmadan logomuzun esin kaynağını, artık görsellerden açık açık görseniz de, sizinle paylaşalım.

Esin Kaynağımız

Herkesin bildiği üzere Amerika’nın simgesi haline gelmiş Fransızların hediyesi, “Özgürlük Heykeli” İngilizcesi ile Statue of Liberty, logomuzun esin kaynağı oldu. Kısaca wikipedia bilgisi verelim:

Özgürlük Heykeli ya da resmî adıyla Dünyayı Aydınlatan Özgürlük, ABD’nin New York şehrindeki Liberty (Özgürlük) adası üzerinde, inşa edildiği 1886 yılından bu yana Amerika’nın simgesi olan anıtsal heykelidir.

Bakırdan yapılan Özgürlük Heykeli, Fransa tarafından kuruluşunun 100. yılı nedeniyle ABD’ye hediye edilmiştir. 1884-1886 yılları arasında inşa edilmiştir. ABD’nin New York şehrindeki Özgürlük Adası’nda yer alır.

Heykel, sağ elinde bir meşale, sol elinde ise bir hitabe tutar. Tabletin üstünde 4 Temmuz 1776 tarihi (Bağımsızlık Bildirgesi’nin tarihi) yazılıdır. Heykelin başındaki taç’ın 7 sivri ucu 7 kıtayı veya 7 denizi simgeler.

Yarışma sonuçları

Gelelim yarışma sonuçlarına. Logomuzu doğru tahmin eden 1 kişiye, TOEFL seti, 1 kişiye IELTS seti ve 3 kişiye Udemy dil kursu ödülü vadetmiştik. Ödül sayısından çok daha fazla doğru tahmin geldiğinden, ödül sahiplerini online bir çekiliş sistemi kullanarak belirledik. İşte ödül sahipleri:

TOEFL

  1. Tolgahan Tanrıöven

IELTS

  1. Ahsen Nur Kaya

Udemy

  1. Peri Yücel
  2. Muhammed Emir Bakır
  3. İdil Köksal

Kazanan adaylara ulaşılamaması durumda yedek adaylar da aşağıdaki gibidir.

TOEFL Seti: Muhammed Enes Aydın

IELTS Seti: Efe Şahbaz

Udemy Dil Kursları: 1. yedek aday: Fatih Enes Karakaya; 2. yedek aday: Melis Köse; 3. yedek aday: Mazlum Sözeri

***

Yarışmaya katılan herkese teşekkür ederiz. Önümüzdeki aylarda farklı yarışma ve çekilişlerle yine sizinle buluşmayı planlıyoruz. Ödül veya yarışma için benim de bir önerim var diyenleri burada yorumlara, Twitter‘da mentiona, Instagram‘da gönderilerimizin altına bekliyoruz. Yeni logomuz için tebrikleri de yine burada yorumlardan alabiliriz. Sağlıklı Günler!

 

İletişim Formu

Ücretsiz servislerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak, indirim talebinde bulunmak ya da başvurularla ilgili herhangi bir konuda soru sormak amacıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.