LSAC Nedir?

LSAC NediR

LSAC, eğitimine hukuk alanında devam etmeyi düşünen JD (lisans) ve LL.M. (yüksek lisans) adayları ile ABD’de faaliyet gösteren 200’e yakın üniversiteyi bir araya getiren ve kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Kuruluş ayrıca JD eğitimi almak isteyenlerin mutlaka alması gereken LSAT sınavının tek uygulayıcısıdır.

60,000’i aşkın üyeye sahip LSAC, başvuru sürecinde öğrencilerin efor ve zaman kaybını önlemek için oluşturulmuş bir platformdur. LSAC’a ücretsiz kaydolduktan sonra yaralanabileceğiniz hizmetleri ücretsiz ve ücretli olarak iki kısımda inceleyebiliriz.

Ücretsiz yararlanabileceğiniz servisler:

  • LSAC üzerinden Amerika’da hukuk alanında eğitim veren yaklaşık 200 okulu alan, lokasyon veya alfebetik olarak sıralayabilir; listenizi oluşturduktan sonra başvuru şartlarını ve ücretlerini LSAC üzerinden kontrol edebilirsiniz.
  • CRS (Candidate Referral Service) sizin değil de okulların özelliklerinize göre sizi bulmalarını ve size başvuru teklifinde bulunmalarını sağlayan bir servistir. Bu sayede kabul alma şansınızı arttırabilirsiniz.

Ücretli olarak yararlanabileceğiniz servisler:

  • ITAES (International Transcript Authentication and Evaluation Service), hukuk eğitiminizi ABD dışında bir ülkede tamamladıysanız LL.M. programına başvurmadan önce mutlaka yararlanmanız gereken bir servistir. ITAES ABD dışında bir ülkeden aldığınız hukuk diplomanızın ve not dökümünüzün denkliğinin olup olmadığını denetler ve ücreti $135.00’dır.
  • DAS (Document Assembly Service) ile not dökümünüzü, referans mektuplarınızı ve TOEFL puanınızı bir kereliğine LSAC’a yükleyebilir; başvuru yapacağınız bütün okullara da bu platform üzerinden yönlendirebilirsiniz. DAS servisinden yararlanma ücreti $85.00’dır.
  • LSAC başvurduğunuz her okul için içerisinde not dökümünüz, referans mektuplarınız ve TOEFL puanınızın yer aldığı ‘Law School Report’ adında rapor oluşturur. Bu servisin ücreti başvuracağınız her okul için $30.00’dır.

İletişim Formu

Ücretsiz servislerimiz hakkında ayrıntılı bilgi almak, indirim talebinde bulunmak ya da başvurularla ilgili herhangi bir konuda soru sormak amacıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.